День скотча

27 травня 1930г. Считаеться Днем народження скотчу.

В цей день американець Річард Дрю запатентовував винахід, який використовується зараз повсюдно і в побуті і в промисловості.

Сьогодні з упевненістью можна сказати , що всі знають , що таке скотч. Це плівкова стрічка з клейовим покриттям. Скотч в перекладі з англійскої це “шотландський”. Таку назву дали американці клейкій стрічці , яку вони використовували в технічних цілях на початку ХХ століття.

На той час в моду увійшли двоколірні автомобілі , фарбування яких була нелегкою справою для майстрів. Поки наносився другий шар фарби , перший надо було чим то прикривати щоб кольори не змішувались.Це були газети або тряпки.

Спостерігаючи за цією справою Дік запропонував майстеру спробувати лейкопластирь придуманий раніше аптекарем Оскаром Тропловіцем. Але лейкопластирь теж не підходив , тому що мав клей тільки на краях стрічки і він жолобився від краски. Дік пообіцяв що небудь придумати. Протягом 5и років він займався розробкою спеціального клею та способу нанесення його на стрічку. І ось нарешті він його створив і запатентував як винахід в Патентному Бюро саме 27травня 1930р.

Обратная связь

X